Shijiazhuang развојна зона Jiyuan Електрични копродукции, Ltd е основана во 1993 година, која е приватна технологија претпријатие поврзани со Shijiazhuang Hi-Tech-индустриската развојна зона во Хебеј. Во 1995 година, Jiyuan Електрични е оценет како "хај-тек претпријатие" од наука и технологија на Комисијата на провинцијата Хебеј, кој е повторно одобрени во 2008 година Во 2002 година, компанијата донесе сертификација на ISO9000 системот за квалитет; во 2005 година, компанијата беше избран за директор на единица на Националната шумарска механизација асоцијација на Кина. Во 2009 година изградивме 33.000 м2 фабрика именуван Хебеј Huas Jiyuan високи фреквенции опрема копродукции, Ltd, со капитал од 10 милиони јени.

Зошто Изберете нас

Избрана производи

Бендови ги користиме

Гледај Повеќе
  • 2000px-Eaton_Corporation_logo.svg
  • LS_logo.svg
  • moeller1_20130616150154
  • фирма OMRON-logo
  • schneider_electric-logo
  • SIEMENS

WhatsApp Онлајн Chat!